Ekonomi

TKO Group Holdings hisse senedi hedefi medya hakları iyimserliğiyle 107 dolara düşürüldü

Cuma günü Wolfe Research, TKO Group Holdings (NYSE:TKO) üzerindeki görünümünü değiştirerek fiyat hedefini bir önceki 114 $’dan 107 $’a düşürürken, şirketin hisse senedi üzerindeki Outperform notunu korudu. Revizyon, Netflix ile 5 milyar doları aşan bir sözleşme ile sonuçlanan WWE’nin ABD medya hakları tartışmasının çözümünü takip ediyor.

Bu gelişmenin, TKO’nun şu anda Peacock’ta bulunan WWE içeriğinin ve ESPN’de bulunan UFC yayınlarının yayın hakları için gelecekteki satışları müzakere etme potansiyeline yönelik yatırımcı güvenini artırması bekleniyor.

Wolfe Research analisti, önümüzdeki aylarda TKO’nun hisselerini etkileyecek birkaç faktörün altını çizdi. Bunlar arasında Endeavor’un stratejik gözden geçirmesi, ESPN+’daki UFC ve Peacock’taki WWE yenilemelerindeki ilerleme ve Nisan ayında başlaması planlanan UFC toplu davası yer alıyor.

Analist, ileriye dönük olarak, UFC ve WWE’nin birleşiminin güçlü gelir artışını sürdüreceğini öngörüyor. Bu büyüme, medya hakları satışları, canlı etkinlik prodüksiyonları, sponsorluklar ve tüketici ürünleri yoluyla küresel marka kaldıracı ile desteklenecektir.

Olumlu görünüme rağmen Wolfe Research, tarihsel eğilimlerin yatırımcıların Up-C yapılarına şüpheyle yaklaştığını gösterdiğini ve bunun da TKO’nun emsallerine kıyasla daha düşük bir fiyat-serbest nakit akışı (P/FCF) katsayısına yol açabileceğini belirtti.

Firma, 2024 yılı sonuna kadar iskonto edilmiş 6,91 $’lık A Sınıfı hisse başına 2026 tahmini serbest nakit akışına 17x P/FCF katsayısı uyguladı. Bu katsayı S&P 500, sektördeki benzerleri ve WWE’nin tarihsel katsayıları için ortalamanın altındadır.

Raporda ayrıca bir performans karşılaştırması yapılarak, TKO’nun hisselerinin yılbaşından bugüne %1 gerilediği, %14 artış gösteren canlı eğlence sektöründeki emsallerine ve S&P 500’ün %8,3’lük yükselişine kıyasla düşük performans gösterdiği belirtilmiştir.

Düşük performans, UFC anti-tröst davası ve McMahon’un 13 milyondan fazla hisse satışına ilişkin endişelerin yanı sıra TKO’nun Up-C yapısına ilişkin belirsizliklere bağlanıyor. Wolfe Research, revize edilmiş 107$ fiyat hedefi ile Outperform notunu teyit etti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

kesanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu