Haber

Sarıgül: Ogan’ın Kılıçdaroğlu’nu destekleme eğilimi yüksek

CHP listesinden Erzincan 1. milletvekili adayı olan ve seçilen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, katıldığı Sözcü TV canlı yayınında seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İkinci cin olmayı seçimlere pahalıya mal eden Sarıgül, CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme eğiliminin yüksek olduğunu belirtti.

‘HAYAT BAZEN SİZİ ERZİNCAN’A ŞİŞLİ’DEN SARIGÜL’E GETİRİR’

Sinan Ogan’ı davet eden Sarıgül, şu sözleri kullandı:

“Sinan Oğan Bey ile bir dostluğumuz var. Kendisiyle geçen sene 5-6 defa sohbet etme fırsatım oldu. Türkiye’nin siyasi, sosyal ve ekonomik sorunlarına dair çok değerli fikir alışverişinde bulunduk. Çevremizden çok değerli isimler oldu. o görüş alışverişi döneminde bakanlar olarak görev yaptı ve hayata çok değerli katkılar sağladı.hayat şöyle bir şey hayat bazen üzer bazen yorar bazen duygulandırır bazen sen Mustafa sarıgül gibi siyasetin içinde uzun yıllar geçirmişsindir şişli gibi bir yerde hayat erzincan’a getirir hayat erzincan’a getirir 1 yıl sonra meclise geri getirir türkiye’nin en genç milletvekili seçildim şimdi 32 yıl sonra yine mecliste olacağım .

‘EĞİLİMİN YÜKSEK OLDUĞUNU GÖRÜYORUM’

Sinan Ogan çok pahalı bir akademisyen, çok pahalı bir devlet adamı özelliklerini taşıyor ve doğrusu çok değerli bir başarıya imza atmış. Liderimiz Sinan Oğan’dan cumhurbaşkanı adayımıza ricam duygusal davranmasın. Kendin için doğru kararı vereceğine inanıyorum. Sezgilerim, vicdanım ve şefkat duygularım, Sinan Ogan’ın yerinde bir karar vereceğini ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme eğiliminin yüksek olduğunu görüyor. Kılıçdaroğlu ile birkaç konuda farklı görüşlere sahipler ama genel olarak baktığımızda Alparslanların Atatürk milliyetçiliği konusunda, Sinan Ogan ve Kılıçdaroğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’in özellikle ekonominin ve yönetimin ıslahı konusundaki görüşleri. Ekonomik milliyetçilik konusunda devletimizin durumu birbirine çok benziyor. Sinan Ogan’ın yakaladığı bu değerli ve pahalı başarıyı layıkıyla değerlendireceğine inanıyorum. Onunla konuşarak değil, bilgiye dayalı olarak değil ama bunu bilen bir Sinan hayranı olarak duygularım bunu konuşuyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu