Ekonomi

HashiCorp, Inc. Hisseleri Birleşme ve Satın Alma Spekülasyonlarıyla Yükseldi

HashiCorp, Inc. (HCP) hisseleri, Bloomberg tarafından yayınlanan ve şirketin satış olasılığını araştırdığını belirten bir raporun ardından Pazartesi günü piyasa açılmadan önce değer kazandı.

İsmi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan haberde, şirketin satış da dahil olmak üzere çeşitli stratejik alternatifleri değerlendirdiği ve potansiyel alıcılardan ilgi beklediği belirtildi.

Ayrıca, HCP’nin potansiyel endüstri ortaklarıyla ön görüşmeleri başlattığı bildirildi. Bununla birlikte, bu görüşmeler halen devam etmektedir ve bir satışla sonuçlanacağının garantisi yoktur.

Bu bilgilere cevaben, Oppenheimer’daki piyasa analistleri bir brifingde HashiCorp’un iş performansını iyileştirmek için uygun önlemleri aldığı görüşünde olduklarını belirttiler. Ayrıca, işletmelerin operasyonlarını çeşitli bulut bilişim platformlarında genişletmeleri için çok önemli olan temel teknolojilere sahip olduğu için birden fazla kuruluşun HashiCorp’u satın almakla ilgilenebileceğini düşündüklerini belirttiler.

Analistler, “Potansiyel alıcıların, operasyonel verimliliği artırabilecek ve şirketin karlılığa giden yolunu hızlandırabilecek özel sermaye şirketlerinden, birden fazla bulut platformunda operasyonları kolaylaştırma konusunda uzmanlaşmış ve üstün pazar stratejileri sunabilen büyük kurumsal satıcılara (örneğin, Cisco, Oracle ve IBM gibi şirketler) kadar değişebileceğini düşünüyoruz” dedi. “Değerleme açısından, şirketin hisse senedi şu anda mevcut iş zorluklarını dikkate alan muhafazakar bir tahmine dayalı olarak 2026 mali yılı için öngörülen satışların yaklaşık 6 katından işlem görüyor.

“Öngörülen satışların 8 ila 10 katının şirketin kısa vadeli ticari beklentilerini daha doğru bir şekilde temsil edeceği görüşündeyiz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve daha sonra bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen hüküm ve koşullarımıza bakın.

habercamoluk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu